Menu

Certifikované Kampotské korenie

Svetovo preslávená chuť nášho Kampotského korenia

Najlepšie korenie pochádza z provincie Kampot v Kambodži, čo potvrdzuje aj jeho štatút PGI. Čo všetko ovplyvňuje kvalitu a chuť Kampotského korenia?

Láskyplne zozbierané

Ručne kontrolované

100% prírodné

Sušené na slnku


farmar

BARVA

Nech už je to čokoľvek, vždy je to tá istá guľôčka korenia v rôznych štádiách zrelosti. Napríklad čierne korenie sa zbiera ako nezrelé zelené po vetvičke, ale červené korenie sa zbiera po guľôčke, až keď sa zmení na červené.

ČERSTVOSŤ

Obyčajné korenie putuje prostredníctvom mnohých predajcov niekoľko mesiacov po celom svete v neštandardných podmienkach bez vákua, na lodi, a tak sa stáva zatuchnutým. Dostanete len prázdnu guľu bez chuti.

Kampotské korenie vákuujeme spolu s farmármi hneď po zbere na českých strojoch a potom ho prepravujeme do Českej republiky, kde sa balí tesne pred predajom. Takto budete mať v ruke to najčerstvejšie korenie priamo z plantáže.KONTROLA

Prísne sa riadime Knihou špecifikácií - oficiálnym dokumentom, ktorý stanovuje, aká guľôčka Kampotského korenia môže opustiť Kambodžu. Farmári tradične zbierajú korenie ručne a pinzetou, takže sa k nám dostáva v čistote približne 99,6 %. Tu ho opäť kontrolujeme na špičkovom optickom stroji Bühle r Sortex, ktorý zachytí aj posledné steblá trávy a korenie zjemní na 100 %. Nepoznáme žiadnu inú spoločnosť, ktorá by mala takú presnú viacnásobnú kontrolu.

KVALITA

Od nás dostanete len guľôčku s priemerom asi 4 mm, veľmi tvrdú, plnú chuti, sýtej farby, šťavnatú a naozaj aromatickú. Kampotské korenie rastie na juhu Kambodže vo veľmi vzácnom podnebí a na bohatej pôde, kde majú rastliny dostatok živín a všetko je čisto prírodné. Jeho výnimočná kvalita prináša aj zdravotné benefity - vďaka obsahu piperínu zrýchľuje metabolizmus, prekrvuje sliznice, detoxikuje, pomáha pri bolestiach, zlom dýchaní a dokonca pôsobí ako afrodiziakum! Vďaka svojej precíznej kvalite je naše korenie tiež bezlepkové.

SUŠENÉ KORENIE

Farbu korenia ovplyvňuje stupeň zrelosti počas zberu a následné spracovanie.
•

ČERNÉ KORENIE

Ide o nezrelé zelené korenie, ktoré sa zbiera na začiatku roka a po vysušení na slnku sa sfarbí do čierna. Čierne Kampotské korenie prekvapí nielen svojou lahodnou intenzívnou chuťou, ale aj nečakanými podtónmi gáfru, ktoré dopĺňa mäta, tymián a eukalyptus. Na slnku sušené čierne korenie je ideálnou prílohou k tmavému mäsu, steakom, je vhodné do omáčok a vďaka citrusovému nádychu po rozdrvení je skvelým doplnkom talianskych cestovín.
•

ČERVENÉ KORENIE

Dlouhé čekání na dozrání pepřové kuličky v červený plod přináší sladký Kampotský pepř plný fruktózy, která se po rozkousnutí v ústech rozvine v chuť lesních plodů, jablek, růží a šípku. Díky svým vlastnostem je sladkým králem vegetariánské kuchyně, vhodný na saláty i ryby, mořské plody, dezerty, vánoční pečení či koktejly. Fantastický je i na grilování zvěřiny, k zeleninovým polévkám, rizotům... Jeho extrémně sladkou variantou je exkluzivní výběr z nejzralejších kuliček, které u nás naleznete v podobě tmavě červeného Kampotského pepře. Pozor! Nezaměňujte s růžovým pepřovcem brazilským, který není pepřem!
•

BIELE KORENIE

Šampaňské mezi pepři. S bílým pepřem, který znáte, nemá nic společného.Klasické bílé pepře v obchodech jsou loupané z nezralého černého pepře a zatuchají, proto je nikdo nemá rád. Pravý bílý pepř je loupaný až ze zralého červeného pepře (je to jeho jádro) a díky tomu získává vlastnosti, pro které jej vyhledávají nejlepší světoví šéfkuchaři – otevírá chuťové pohárky a znásobuje chutě v jídle. Je skvělý na grilování s tmavými masy, namletý se sýry, páruje se s vínem a tapas. Výborně vyladí zeleninové polévky, noky, pesta, cokoliv s bramborami, těstovinami, domácím pečivem, asijskou kuchyni či pomazánky.

ČERSTVÉ PEPŘE
•

LYOFILIZOVANÝ ZELENÝ PEPŘ

Námi vyvinutý světový unikát - mrazem sušený čerstvý zelený solený Kampotský pepř. Speciální proces lyofilizace uchovává maximální možnou chuť a kvalitu čerstvého zeleného pepře. Při spojení s tekutinou nebo olejem kulička opět nasákne vlhkost a chutná jako čerstvá. Perfektně se hodí ke steakům, na omáčky, do těstovin, ale i na zapékání a výrobu dezertů. Náš lyofilizovaný Kampotský pepř získal v roce 2021 nejvyšší gastronomické ocenění na světě: tři hvězdičky GREAT TASTE.FERMENTOVANÝ PEPŘ – PREZIDENTSKÁ EDICE

Vzácná edice fermentovaného čerstvého pepře se solným květem, kterou pro nás připravila rodina prezidenta KPPA z výběru nejlepších kuliček. Měkký, jemný, svěží a méně pálivý zelený pepř k okamžité konzumaci vyniká neopakovatelným aroma a hodí se k masu, na omáčky, pesta i na posypání jakéhokoliv jídla na talíři jako finální tečka!

ZELENÝ NAKLÁDANÝ PEPŘ

Čerstvý zelený Kampotský pepř v solném nálevu. Šťavnatá kulička, která vám vytvoří pepřovou explozi v ústech! Spolu s lyofilizovaným pepřem jde o velmi intenzivní variantu čerstvého pepře, která je vhodná do omáček, k masu, na saláty, omelety, těstoviny, polévky, sýry či cokoliv co milujete s čerstvým pepřem! Čerstvé pepře nedávejte do mlýnku, používejte celé či drcené v hmoždíři.