Menu

Sme skutoční

Precízne balenie z udržateľných materiálov

Dbáme na to, aby sa kambodžské zlato z plantáží dovážalo a spracovávalo tu pomocou udržateľných a tradičných metód.

•

ČESKÉ DREVENÉ KRABIČKY

Vyrábame ich v Poličke, kde sa ručne montujú a voňajú ako táborák. Vnútro každej škatuľky môžete vytrhnúť a môžete ju znovu použiť ako šperkovnicu alebo kuchynského pomocníka.

•

SKLENENÉ SKÚMAVKY A NÁDOBY

Na mieru vám ich vyrobí česká skláreň. Ručne, na krásnych starých strojoch. Použite ich znova, napríklad ako dizajnovú vázu na kvety. Naše obaly sú udržateľné a opakovane použiteľné. Všetko balíme s rovnakou láskou a precíznosťou, s akou sa farmári starajú o každú guľôčku korenia.•

KAMBODŽSKÉ ZLATO

Naši farmári sa starajú o plantáže korenia od 13. storočia, rovnako ako ich predchádzajúce generácie. Pestujú ju čisto prírodnými a udržateľnými postupmi. Vďaka tomu si korenie na celom svete vyslúžilo prezývku " šampanské medzi korením". Pri našej prvej návšteve fariem sme sa rozhodli zachovať túto autenticitu a dodávame Kampotské korenie priamo k vám, pričom sami dohliadame na zachovanie všetkých zásad, vrátane ručného balenia v Českej republike.

•

UDRŽATEĽNÉ A KRÁSNE OBALY

Autenticita pre nás znamená priniesť vám to najlepšie korenie na svete a ručne ho zabaliť do tých najlepších, najlepšie prírodných a miestnych materiálov, ktoré príjemcovi ukážu, že vám na ňom naozaj záleží. Do krabičky vyryte meno obdarovanej osoby. Ručne ho zabaľte do hodvábneho papiera. Uviažte ho našou krásnou stuhou. Skrátka to, čo za vás stroj nikdy neurobí.

OSVEDČENIA O PRAVOSTI KORENIA

Pravé Kampotské korenie musí mať vždy štyri povinné certifikáty, ktoré určujú jeho kvalitu, jedinečnosť a pôvod. Musí obsahovať aj ČÍSLO ŠARŽE identifikujúce konkrétnu farmu alebo spracovateľa. Ak vaša paprika nemá všetky štyri certifikáty a číslo šarže, nie je to paprika Kampot.•

ZNAČKA KAMPOTSKÉHO KORENIA

Dokazuje pôvod a kvalitu Kampotského korenia.


•

CHRÁNENÉ ZEMEPISNÉ OZNAČENIE

Kampotské korenie sa stalo prvým kambodžským produktom a jediným korením na svete, ktorému bol udelený tento štatút, rovnako ako napríklad koreniu z oblasti Champange vo Francúzsku. To je zárukou, že vaše korenie bolo vypestované v najvhodnejších klimatických podmienkach na svete s použitím najvyššej úrovne poľnohospodárskych metód a techník.


•

BOOK OF SPECIFICATIONS

Oficiálna "kniha", v ktorej je zhrnutý špecifický súbor pravidiel, ktoré musí daná guľôčka Kampotského korenia spĺňať v rámci CHZO, a to od výsadby rastliny až po sledovanie guľôčky korenia podľa sledovacieho čísla po celom svete.